Szczecińska Izba Adwokacka
70-207 Szczecin, Plac Batorego 3
więcej informacji

Otwarcie wystawy prac malarskich Mecenasa Jerzego Piosickiego pt. “Po koniu siodło, a po człowieku pamięć”

04 października br. w siedzibie Okręgowej Rady Adwokackiej w Szczecinie odbyło się otwarcie wystawy prac malarskich adw. Jerzego Piosickiego pt. ,,Po koniu siodło, a po człowieku pamięć”. Otwarciu wystawy towarzyszyła uroczystość uhonorowania oraz upamiętnienia śp. adw. Jerzego Piosickiego – wielkiego adwokata i artysty. Okręgowa Rada Adwokacka w wykonaniu uchwały z posiedzenia z dnia 02 września 2019 r. uroczyście nadała tzw. sali klubowej w siedzibie Szczecińskiej Izby Adwokackiej imię adwokata Jerzego Piosickiego.

W uroczystości, oprócz członków Szczecińskiej Izby Adwokackiej, wzięli również udział licznie zaproszeni Goście, w tym m.in. przedstawiciele środowiska artystów, sędziowie sądów apelacji szczecińskiej, przedstawiciele szczecińskich korporacji prawniczych i przedstawiciele mediów.

Po otwarciu wystawy Dziekan ORA w Szczecinie, adw. Włodzimierz Łyczywek, niezwykle barwnie przybliżył sylwetkę patrona sali, jego działalność i zasługi. W czasie uroczystości znalazło się miejsce na anegdoty z życia prywatnego adw. Jerzego Piosickiego, którymi podzielili się przyjaciele oraz rodzina Mecenasa.

Oprawę muzyczną uroczystości zapewnił zespół ,,The Green Jabots”, który tworzą adwokaci Szczecińskiej Izby Adwokackiej. Podczas wernisażu wręczono pamiątkowe foldery, przedstawiające obrazy Mecenasa wystawione w Galerii.

Wystawę prac malarskich adwokata Jerzego Piosickiego można obejrzeć w Galerii pod Żabotem w Szczecińskiej Izbie Adwokackiej.

Kustosz Galerii pod Żabotem

adw. Martyna Kawiak

Przydatne adresy:

Okręgowa Rada Adwokacka w Szczecinie, Plac Batorego 3, 70-207 Szczecin

telefon/ fax
ora.szczecin@adwokatura.pl
NIP
852-20-88-305
REGON
nr konta bankowego

Click to open a larger map